איך משפיע ניתוח טכני על תנודתיות שוק ההון?

בכתבה השנייה בסדרת הכתבות על הסיבה לכך שתנודתיות שוק ההון הפכה לחלק ממאפייני השוק הקבועים, מסביר דניאל שבקס מה חלקם של המנתחים הטכניים בהובלת התנודתיות • הכל על "ניתוח טכני"

דניאל שבקס CFP | פורסם בתאריך 09.03.2022, באתר בחזית

ניתוח טכני, שוק ההון, בורסה, גרף
מנתח טכני שולח פקודות מכירה וקנייה בהתאם לדפוסים ומגמות בשוק ההון

"ילדי השוק" עליהם דיברנו בשבוע שעבר, הם ממש לא הגורם היחיד שמשפיע על התנודתיות בשוק ההון. קהל משקיעים נוסף משפיע על כך, והוא לשם שינוי דווקא מבוגר ובוגר. מדובר במשקיעים לטווח קצר שמקבלים החלטות מכירה וקנייה על בסיס "ניתוח טכני".

עוד כתבות בסדרה:

מה זה ניתוח טכני בשוק ההון?

ניתוח טכני הוא שיטה לניתוח מגמות של ערכי נכסים פיננסיים הנסחרים במסחר פומבי (מניות, סחורות, מטבע חוץ) ברמת הנכס הספציפי או אף קבוצת נכסים מאותו סוג (כגון מדד תל אביב 35 בבורסה לניירות ערך בתל אביב).

מנתח טכני מתווה את מחירי הנכסים שאותם הוא מנתח על גבי גרפים, במטרה לזהות מגמות ודפוסים שיאפשרו לו לחזות תנועות עתידיות בשוק.

חסידי השיטה טוענים, כי על סמך בחינת ההתנהגות ההיסטורית של המחירים ומחזורי המסחר בנכס הפיננסי ניתן להעריך, אם כי לא לחזות בוודאות, מגמות עתידיות של הנכס הפיננסי בעתיד לטווחי זמן שונים.

לשיטתם, אין צורך להשתמש בנתונים ריאליים הקשורים בנכס עצמו (כגון דו"חות כספיים של חברה, נתונים מקרו-כלכליים ועוד) על מנת לנסות להעריך את ערכו העתידי של הנכס, שכן ציפיות המשקיעים הן הגורם העיקרי למגמות מחירים עתידיות, וכל נתון אחר מגולם במחירי הסחורה הנוכחיים.

לעיתים השקעה בשוק ההון על בסיס ניתוח טכני אכן מניבה תשואה נאה, אך יש לציין כי מעבר לעובדה שהתוצאה עשויה לעיתים להיות גם הפוכה, זוהי השקעה לטווח קצר בלבד.

אמרנו "השקעה לטווח קצר"? הנה לכם עוד גורם שמשפיע ישירות על התנודתיות.

לכתבה המלאה באתר בחזית  >>

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם.

שיתוף |