זה למה כדאי לכם ללמוד מהתנהלות משקיעי נדל"ן

למחזיקי המניות יש הרבה מה ללמוד ממשקיעי נדל"ן. משקיעים מתחילים בשוק ההון נשאבים לתוך חלום מתוק שהופך לחלום בלהות, בניגוד גמור למשקיעי נדל"ן שברוב המקרים לא יקנו דירה בשק

באווירת ימי החג והברכות הרבות שקיבלנו והתברכנו בימים אלה, אני דווקא מעוניין לברך את כל משקיעי הנדל"ן שבזכותם נוכל להיות משקיעים טובים הרבה יותר טובים בשוק ההון.

כשאני מסתכל על משקיעים מתחילים בשוק ההון ניתן לראות שבהרבה מקרים הם מחליטים להשקיע במניה או באג"ח מסוימת כי קיבלו המלצה מחבר מבלי שטרחו להשקיע בבדיקה נוספת ובדקו את טיב ההשקעה. כמו כן ניתן לראות שרבים מהמשקיעים שנכנסו לשוק או רכשו ניירות מסוימים, עשו זאת רק בגלל העליות בתקופה האחרונה…

אותו משקיע מתחיל משקיע בכל חברה, למרות שאין לו כל מידע מהימן ומקצועי אודותיה. הוא לא באמת יודע אם זו חברה יצרנית שיכולה לספק מוצר וממילא לייצר תזרים מזומנים, או שזו חברה שעדיין בגדר חלום, לעיתים חלום רחוק… לצערי הרב, מהיכרות אישית, רבים מהמשקיעים הללו מתעוררים מהחלום האישי שלהם ומגלים שמדובר בחלום בלהות…

לעומת זאת, כשאני בא לבחון כיצד מתנהגים משקיעי נדל"ן מתחילים, התמונה שונה לגמרי. ברוב המקרים, אותו משקיע נדל"ן מתחיל, למרות שהוא בתחילת דרכו, אינו קונה נכס מבלי שביקר בו וזאת למרות שקיבל המלצות מחברים.

אנשים לא רצים לקנות דירה רק בגלל העליות בשוק הדיור. הם בוחנים היטב היכן המקום בו צפויה העלייה להימשך. הם שוקלים נקודות נוספות כגון תזרים צפוי מהנכס (דמי שכירות) סוג האוכלוסייה באזור ועוד הרבה משתנים.

וזה בדיוק מה שצריכים כל המשקיעים המתחילים בשוק ההון ללמוד מהמשקיעים בנדל"ן. כדי להיכנס לשוק ההון וזה לא משנה האם לסקטור האג"ח, המניות או אפילו תעודות הסל, יש לבצע בדיקת עומק! צריך לבדוק מה הפוטנציאל של חברה לצמוח ולייצר תזרים מזומנים. או במקרה של השקעה באגרות חוב, האם התזרים מספיק גדול ויציב כדי לשרת את החוב.

נכון, בהשקעות בשוק ההון אין צורך לבדוק מי השכנים, אבל בוודאי שיש לבחון את החברות המתחרות בענף ואת מצב המדיני פוליטי של האזור בו פועלת החברה. תשקיעו במניות הנפט של כורדיסטאן? במלון בברצלונה שבקטלוניה?

כמובן שאחרי כל הבדיקות יש לבחון את המחיר עצמו ולראות האם באמת מדובר במחיר טוב או שמא כל הפוטנציאל שקיים בנייר כבר גולם במחירו כך שהוא כבר לא כל-כך משתלם. רוצים לרכוש מנייה של טבע? מה אתם יודעים על החברה, על המנכ"ל החדש שלה, על האסטרטגיה שלה ליציאה מהמשבר שפקד אותה. הבנתם את הרעיון, נכון?

לדעתי, זו אחת הסיבות בגללן הרבה משקיעים מתחילים שנכנסים גם להשקעה בנדל"ן וגם להשקעה בשוק ההון, חשים יותר בטוחים עם השקעת הנדל"ן שלהם. את זו הנדל"נית הם בדקו וחקרו היטב קודם ולכן הם מרגישים איתה הרבה יותר בטוחים מאשר בזו שהשקיעו בשוק ההון.

הגעת עד לכאן? כנראה שהשקעות זה בול בשבילך!
השאירו פרטים ומומחה השקעות של 'הירשוביץ פתרונות' יחזור אליכם
שיתוף |
*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם.

ישר לאימייל

רק מה שמעניין אותך

בלי דואר זבל
לא נעביר את הכתובת שלך לאף אחד