ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא גזירת גורל. כל מי שנוטל הלוואת משכנתא חייב לרכוש עבורה ביטוח, כדי שבמקרה שח"ו יקרה לו משהו, הבנק יהיה מוגן. הביטוח לכאורה לא נועד לטובתו של רוכש הביטוח, אולי לטובת משפחתו שלא תיזרק לרחוב.

ביטוח משכנתא מורכב למעשה משני חלקים עיקריים. הראשון – ביטוח חיים, והשני – ביטוח מבנה. על הדרך ייתכן שנקבל גם כיסוי לנזקי צד ג'.למרות שמדובר במוצר די סטנדרטי ש"חייבים" לרכוש, גם כאן חשוב מאוד לערוך סקר שוק. הפערים יכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה!

חשוב מאוד לציין שבנוסף לכך שהביטוח מגן על הבנק, הוא גם פועל לטובת משפחתו של הלווה. שכן חס וחלילה במקרה של פטירה לא עלינו, עלולה המשפחה למצוא את עצמה מתמודדת מול נושה קשה ובעייתי – הבנק. הביטוח מעניק כיסוי בדיוק למקרים האלה. כך שהבנק יקבל את כספו מחברת הביטוח.

הסיבה שיש לנו שני מרכיבים בביטוח המשכנתא, נובעת מכך שהבנק צריך להגן על עצמו במקרה בו הלווה יחדל לשלם מסיבה של פטירה לא עלינו, ולשם כך הוא מבקש שנרכוש ביטוח חיים שיכסה אל ההלוואה במקרה הצורך.

ובאותה מידה הוא זקוק לביטוח מבנה, משום שהמבנה משמש כבטוחה להלוואה, והביטוח נועד להחזיר לבנק את שווי הבנייה מחדש במקרה של של שריפה או רעידת אדמה לא עלינו.

אולי יעניין אותך לקרוא על

איך תרוויחו מעסקאות בעלי עניין?

עסקת בעלי העניין של בזק שבשליטת איש העסקים שאול אלוביץ' הגיעה לחקירה ברשות לניירות ערך וזה הזמן להבין שמאחורי העסקאות הללו יש לכם הזדמנות לעשות

דע מה שתחסוך

היות וכמעט כולנו מושקעים בצורה כזו או אחרת בשוק ההון, אם באמצעות כספי הפנסיה שלנו ואם באמצעות קופות הגמל וקרנות ההשתלמות, כדאי שנכיר טוב יותר

ממליצים עלינו

מחכים לשמוע ממך! נשמח לעזור בכל עניין

נא השאירו את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם: