ביטוח משכנתא

כשלוקחים משכנתא לדירה הבנק והמדינה מחייבים אותנו לבטח את עצמנו ואת הנכס כדי שיהיה מי שישלם את המשכנתא. מה כולל הביטוח, מה כדאי שיכיל, ולמה כדאי להיות מבוטח עצמאית?

ביטוח משכנתא משלם את המשכנתא במקומנו במקרה של פטירה או נזק לנכס. הבנקים מחייבים את מי שיש לו הלוואת משכנתא בביטוח הזה כדי להגן על עצמם, ואנשים רבים משתמשים בביטוח הזה גם אם כבר אין להם משכנתא.

מה הביטוח מכיל?

ביטוח משכנתא מורכב למעשה משני חלקים עיקריים. הראשון – ביטוח חיים, והשני – ביטוח מבנה. על הדרך ייתכן שנקבל גם כיסוי לנזקי צד ג'.

למרות שמדובר במוצר די סטנדרטי ש"חייבים" לרכוש, גם כאן חשוב מאוד לערוך סקר שוק. הפערים יכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה, ובדרך כלל המוצר הבנקאי גם כולל פחות כיסויים מזה הפרטי.

חשוב מאוד לציין, כי בנוסף לכך שהביטוח מגן על הבנק, הוא גם פועל לטובת משפחתו של הלווה. שכן חס וחלילה במקרה של פטירה לא עלינו, עלולה המשפחה למצוא את עצמה מתמודדת מול נושה קשה ובעייתי – הבנק. הביטוח מעניק כיסוי בדיוק למקרים האלה. כך שהבנק יקבל את כספו מחברת הביטוח.

הסיבה שיש לנו שני מרכיבים בביטוח המשכנתא, נובעת מכך שהבנק צריך להגן על עצמו במקרה בו הלווה יחדל לשלם מסיבה של פטירה לא עלינו, ולשם כך הוא מבקש שנרכוש ביטוח חיים שיכסה אל ההלוואה במקרה הצורך.

באותה מידה זקוק הבנק גם לביטוח מבנה, משום שהמבנה משמש כבטוחה להלוואה, והביטוח נועד להחזיר לבנק את שווי הבנייה מחדש במקרה של של שריפה או רעידת אדמה לא עלינו.

רוצה לעשות ביטוח משכנתא אונליין? 

 


 

מומחי הביטוח של 'הירשוביץ פתרונות' יודעים להתאים אישית את פוליסת ביטוח המשכנתא, כך שתכלול כיסוי והגנה מלאה מכל הסיכונים שהדירה ותכולתה חשופים להם. הקליקו כאן לקבלת פתרון ביטוח משכנתא מותאם אישית

אנחנו כאן בשבילך
מחכים לשמוע ממך! נשמח לבנות לך את הפתרון המתאים ביותר

נא השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע שימושי בנושא ביטוח משכנתא
ביטוח המשכנתא של הבנק מגן על הבנק, ביטוח המשכנתא הפרטי מגן עלינו.
בוודאי. אתם תמיד יכולים לבדוק, להשוות ולבחור את הביטוח עם התנאים הטובים ביותר עבורכם. מעבר מבנק לחברת ביטוח יאפשר לכם לחסוך אלפי שקלים בפרמיה הכוללת המשולמת עבור ביטוח המשכנתא.
ביטוח מבנה משכנתא מכסה נזקים שעשויים להיגרם למבנה. את תכולת הדירה ניתן לבטח באמצעות ביטוח תכולה.
ביטוח צד ג' לדירה הינה הרחבה שמוצמדת בדרך כלל לביטוח התכולה שנרכוש במסגרת ביטוח הדירה והיא מספקת לנו הגנה מפני תביעות צד ג', אדם או רכוש, שנפגע בגלל דבר שהתרחש באחריותנו. בדרך כלל ביטוח המשכנתא לא מכסה נזקים לצד שלישי.