ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא משלם את המשכנתא במקומך במקרה של פטירה או נזק לנכס. הבנקים מחייבים את מי שיש לו הלוואת משכנתא בביטוח הזה כדי להגן על עצמם ואנשים רבים משתמשים בביטוח הזה גם אם כבר אין להם משכנתא.

מה זה מכיל?

ביטוח משכנתא מורכב למעשה משני חלקים עיקריים. הראשון – ביטוח חיים, והשני – ביטוח מבנה. על הדרך ייתכן שנקבל גם כיסוי לנזקי צד ג'. למרות שמדובר במוצר די סטנדרטי ש"חייבים" לרכוש, גם כאן חשוב מאוד לערוך סקר שוק. הפערים יכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה!

חשוב מאוד לציין שבנוסף לכך שהביטוח מגן על הבנק, הוא גם פועל לטובת משפחתו של הלווה. שכן חס וחלילה במקרה של פטירה לא עלינו, עלולה המשפחה למצוא את עצמה מתמודדת מול נושה קשה ובעייתי – הבנק. הביטוח מעניק כיסוי בדיוק למקרים האלה. כך שהבנק יקבל את כספו מחברת הביטוח.

הסיבה שיש לנו שני מרכיבים בביטוח המשכנתא, נובעת מכך שהבנק צריך להגן על עצמו במקרה בו הלווה יחדל לשלם מסיבה של פטירה לא עלינו, ולשם כך הוא מבקש שנרכוש ביטוח חיים שיכסה אל ההלוואה במקרה הצורך.

ובאותה מידה הוא זקוק לביטוח מבנה, משום שהמבנה משמש כבטוחה להלוואה, והביטוח נועד להחזיר לבנק את שווי הבנייה מחדש במקרה של של שריפה או רעידת אדמה לא עלינו.

 

רוצה לעשות ביטוח משכנתא אונליין? לחץ כאן

אולי יעניין אותך לקרוא על

ממליצים עלינו

מחכים לשמוע ממך! נשמח לעזור בכל עניין

נא השאירו את הפרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם: