ביטוח תכולה

ביטוח תכולה

ביטוח תכולה מכסה ומגן עלינו ועל רכושנו מפני אין סוף מקרים שונים ומשונים שאנו לא רוצים להיתקל בהם ולהתמודד איתם במהלך חיינו בדירה. ומה לגבי כיסוי לתכולת הדירה בעת שהותנו בחו"ל?

תמונה יקרת ערך בסלון? המטבח נשרף? שוד לאור יום? ביטוח תכולה מכסה ומגן עלינו ועל רכושנו מפני פריצה, גניבה, שוד, שריפה, שיטפון או הצפה וגם ברקים, רעמים, סערות, התפוצצויות, פגיעות בזדון ועוד אין סוף מקרים שונים ומשונים שאנו לא רוצים להיתקל בהם במהלך חיינו בדירה.

הפרטים הכלולים בביטוח התכולה הם כל החפצים שנמצאים בדירה ואינם חלק מהמבנה שלה, גם כשחפצים אלה אינם בבעלות המבוטח אלא נמצאים בביתו ולכן באחריותו. חפצים הנמצאים במרפסת הדירה מכוסים בדרך כלל אך ורק אם המרפסת סגורה.

עם זאת, ביטוח התכולה לא מכסה בדרך כלל פריטים קשים לזיהוי ולהוכחה, או כאלה שמצריכים ביטוח ייעודי, כמו לדוגמה: ניירות ערך, שטרות חוב, חוזים ושטרי מכר, מתכות ואבנים יקרות כשהן במצב גולמי ולא כחלק מתכשיט, כרטיסי אשראי, המחאות נוסעים, כרטיסי טיסה ונופש, כרטיסים וטפסי הגרלה שונים וכדומה.

בנוסף, ביטוח תכולת דירת מגורים לא מכסה מסמכים ורכוש השייך לעסק של המבוטח.

חשוב לציין כי קיימים פתרונות ביטוח למרבית הפריטים לא נכללים בבסיס פוליסת ביטוח התכולה, וזאת באמצעות הרחבות ייעודיות הניתנות בהתאמה אישית לצרכי המבוטח.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' לדירה הינה הרחבה שמוצמדת בדרך כלל לביטוח התכולה שנרכוש במסגרת ביטוח הדירה והיא מספקת לנו הגנה מפני תביעות צד ג', אדם או רכוש, שנפגע בגלל דבר שהתרחש באחריותנו.

ביטוח צד ג' לדירה מכסה גם את ההוצאות הרפואיות וההוצאות הנלוות לפגיעות בגוף, כמו אובדן כושר עבודה וכושר השתכרות ואפילו חלילה אחוזי נכות.

ביטוח צד ג' לדירה הינה בין השכיחות והנדרשות ביותר. יעידו על כך חברות הביטוח, המקבלות מדי שנה אלפי תביעות ביטוח מבנה צד ג' וחוסכות לבעלי הנכס כסף רב והרבה כאב ראש.

ביטוח צד ג' לדירה מכסה גם תביעות כתוצאה מפגיעה מחוץ לנכס שלנו, למשל לאחר שעציץ נופל מאדן החלון שלנו ופוגע באדם או ברכבו.

ביטוח תכולה – הרחבות נפוצות

בדומה לכל ביטוח אחר, גם את ביטוח תכולת הדירה ניתן להרחיב כך שיכלול כיסויים רבים יותר. בין שלל ההרחבות הזמינות למבוטחים וניתן לקבל לגביהן פירוט מורחב ממומחה ביטוחים של 'הירשוביץ פתרונות', ישנן גם כמה נפוצות:

ביטוח לתכולת דירה יוקרתית במיוחד – חברות הביטוח מאפשרות להוסיף לביטוח התכולה הרחבה הכוללת כיסוי לפריטים בעלי ערך רב, כמו תכשיטים ושעוני יד, שאינם מכוסים במסגרת ביטוח התכולה הבסיסי. בתהליך רכישה של ביטוח תכולת דירה לפריטים אלו מעורב בדרך כלל שמאי של חברת הביטוח לאומדן ערכם ורישומים כמפורט בפוליסה.

ביטוח אופניים – ככלי תחבורתי יעיל ודינמי, אנו משקיעים לא פעם אלפי שקלים ברכישת אופניים איכותיים איתם אנו מתניידים בעיר. אופניים אלו לא מכוסים בביטוח התכולה הבסיסי, אלא באמצעות הרחבה הנרכשת בתשלום נוסף וכוללת כיסוי מפני גניבה או תאונה כולל ביטוח צד ג' לנזקי גוף ורכוש.

ביטוח לעסק מהבית – בעידן בו רבים מאיתנו עובדים מהבית, נוצר צורך בביטוח תכולת ופעילות העסק מתוך דירת מגורים. לצורך כך מציעות חברות הביטוח הרחבות מיוחדות בהתאם לסוג ואופי העסק.

ביטוח תכולה לטסים לחו"ל – כדאי לוודא שביטוח התכולה מכסה את החפצים האישיים ואת כל תכולת הדירה גם כאשר הדירה לא מאוכלסת (למשל בעת חופשה בחו”ל). כמו כן, מומלץ להרחיב את הכיסוי לתכולת הדירה כך שיהיה בתוקף גם בחו"ל, ובכך להנות מכיסוי ביטוחי בחו"ל עבור פריטים יקרי ערך שאינם מכוסים בביטוח הנסיעות לחו"ל.

רוצים לעשות ביטוח תכולה אונליין? 

 


 

שימו לב: ביטוח מבנה המשכנתא נועד לבטח את הבנק ועל כן לא כולל את כלל הכיסויים הכלולים בביטוח הדירה, ואינו כולל ביטוח לתכולה ולצד ג'. אם רכשתם בעבר ביטוח משכנתא הקליקו כאן לקבלת פתרון להגנה מלאה על הדירה ותכולתה.

אנחנו כאן בשבילך
מחכים לשמוע ממך! נשמח לבנות לך את הפתרון המתאים ביותר

נא השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע שימושי בנושא ביטוח תכולה
ממש לא. תפקידו של ביטוח המשכנתא הוא להגן על ערך הנכס כערובה של הבנק להחזר ההלוואה. מאחר ותכולת הדירה לא משפיעה על ערך הנכס, בוא לא מכוסה בביטוח משכנתא.
ביטוח תכולה וביטוח צד ג' נמכר בדרך כלל יחד עם ביטוח דירה (ביטוח מבנה), אבל הוא לא חייב להימכר ביחד. באפשרותנו לרכוש ביטוח מבנה לדירה אצל מבטח וסוכן אחד ואילו את ביטוח התכולה וצד שלישי אצל מבשטח וסוכן נוסף.
שמאי מטעם חברות הביטוח יערוך רשימת תכולה לבית ויאמוד את שוויה. גורמים נוספים אשר משפיעים על גובה דמי הביטוח: האם מדובר בבית פרטי או דירה בבית משותף? באיזו קומה הדירה ממוקמת? ומהו המיגון המותקן בה?
כדאי לוודא שביטוח התכולה מכסה את החפצים האישיים ואת כל תכולת הדירה גם כאשר הדירה לא מאוכלסת (למשל בעת חופשה בחו”ל). כמו כן, מומלץ להרחיב את הכיסוי לתכולת הדירה כך שיהיה בתוקף גם בחו"ל, ובכך תוכלו להנות מכיסוי ביטוחי בחו"ל עבור פריטים יקרי ערך שאינם מכוסים בביטוח הנסיעות לחו"ל.