החזרי מס

החזרי מס

מקבל משכורת גבוהה של 8,000 ₪ ומעלה? סיכוי גבוה שמגיע לך החזר מס מהמדינה. 8 מתוך 10 שכירים זכאים להחזר מס הכנסה, אך רבים לא יודעים כיצד לדרוש את הזכות הבסיסית הזו

עובדים ששילמו מס הכנסה בסכומים הגבוהים מאלו שהיו אמורים לשלם עבור אותה שנת מס, זכאים לקבל החזרי מס (למשל במקרים שבהם העובדים פוטרו או הוצאו לחל"ת באמצע השנה). להחזרי המס מתווספים הפרשי הצמדה וריבית של 4%.

'הירשוביץ פתרונות' גאה לספק שירות ליווי מקיף הכולל בין היתר בדיקת זכאות ומימוש הזכויות ברשויות המס.

יכול להיות שמגיע לך כסף

כבר בדקת? אולי מגיע לך החזר מס?

על מנת להסביר עד כמה המוצר נחוץ, ריכזנו מספר דוגמאות ממקרים בהן נוצרת זכאות להחזר מס (וזה לא הכל):

זיכוי ממס הכנסה בשל תרומה (סעיף 46)

מי שתרמו מעל 190 ₪ (נכון ל-2022) למוסד ציבורי שקיבל אישור לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, זכאים לזיכוי ממס הכנסה באותה שנה. הזיכוי הוא בגובה 35% מסך התרומה לאדם, כלומר אדם שתרם 1,000 ₪ יקבל זיכוי ממס בסך 350 ₪

זיכוי ממס הכנסה בגין זכאות לנקודות זיכוי נוספות

עובדים שלא הגישו בקשות להקלות בחישוב המס בגין נקודות זיכוי (למשל על לימודי תואר ראשון או ילד עם מוגבלות) זכאים להחזר מס. ששווי נקודה, נכון ל-2022 הוא 223 ₪ לחודש, שהם 2,676 ₪ לשנה שלמה. אם יש לכם ילדים או שנישאתם, יתכן שמגיעות לכם עוד נקודות.

זיכוי ממס הכנסה בשל עבודה בכמה מקומות

כאשר עובדים מועסקים בכמה מקומות עבודה ולא עורכים תיאום מס, מנוכים משכרם סכומי מס הכנסה על-פי מדרגת המס הגבוהה ביותר. בסוף שנת המס, כאשר ניתן לחשב באופן ודאי את גובה ההכנסה השנתית ואת כל הנסיבות המזכות בהקלות ממס, ניתן לבצע חישוב סופי של סכום המס שעל העובדים היה לשלם.

נולד לכם תינוק? מזל טוב! מגיע לכם החזר מס

כאשר לעובדים נולד ילד במהלך שנת המס (אירוע המזכה הן את האב והן את האם בנקודות זיכוי נוספות) והם לא הספיקו לעדכן על כך את המעסיק במהלך שנת המס (למשל כאשר עובדת יצאה לחופשת לידה וחזרה לעבודה רק בשנת המס שלאחריה) ולכן לא קיבלו את נקודות הזיכוי במהלך שנת המס השוטפת – באפשרותם להגיש בקשה להחזר מס.

החזר מס בעקבות פיטורין או יציאה לחל"ת

כאשר העובדים מפוטרים, מתפטרים או יוצאים לחל"ת, ואינם עובדים בחלק משנת המס, הם עשויים להיות זכאים להחזר חלקי או מלא של מס ההכנסה שנוכה משכרם בתקופה שעבדו, שכן מס זה חושב על בסיס ההנחה כי ימשיכו לעבוד ולקבל את אותו שכר במשך כל השנה.

החזר מס הכנסה בעקבות הפרשות לביטוח פנסיוני

כאשר העובדים מפרישים באופן עצמאי (שלא דרך המשכורת) סכומים לביטוח פנסיוני, המזכים אותם בהקלות במס, הם זכאים להחזר מס. היות שתשלומים אלה לא מבוצעים באמצעות המעסיק, הם אינם מובאים בחשבון במהלך שנת המס במסגרת תלוש השכר, ועל כן עליהם להגיש בקשה להחזר מס.

עברתם לפריפריה? מגיע לכם החזר מס

תושבים שמתגוררים לפחות 12 חודשים רצופים ביישוב מתוך רשימת יישובים שנקבעת מדי שנה זכאים לזיכוי ממס על הכנסה עד לתקרה שנקבעה לכך. בהתאם לכך, אם עברתם דירה בשנה האחרונה, ייתכן ואתם זכאים להחזר מס.

החזר מס בגין הוצאות שנועדו לשמור על מקום העבודה

שכיר רשאי להגיש בקשה לנכות מול המשכורת את הוצאותיו בגין מוצרים שנרכשו על ידו מתוך מטרה לשמור על מקום עבודתו, ובכך לקבל החזר מס (שכן הכנסתו החייבת במס נמוכה מאשר שורת ההכנסה בתלוש המשכורת). כך לדוגמה, תהיו זכאים להחזר מס בגין הוצאות קורס השתלמות מקצועית והנסיעות אליו, ספרות מקצועית, ביטוח אובדן כושר עבודה, הגשת דו"ח שנתי או הגשת בקשה להחזר מס ועוד ועוד.

יש לך זכויות. המומחים שלנו יממשו אותן עבורך!
לבדיקת זכאות להחזר מס

נא השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע שימושי בנושא החזרי מס
מס הכנסה מקבל את נתוני השכר ממעסיקך אך אינו מבצע בדיקה מסונכרנת בנוגע למצבך האישי, וכך נוצר מצב שאלפי שקלים של מיסים נגבים ביתר.
המס במדינת ישראל הוא בין הגבוהים בעולם- כך שמדובר בסכומים אשר מסתכמים לעשרות אלפי שקלים. כל הטבת מס אשר לא באה לידי ביטוי בתלושי השכר יכולה להסתכם באלפי שקלים.
פעמים רבות נישומים ניגשים לבצע החזר מס בעצמם ומתברר שהם חייבים במס. במקרה זה לא תוכלו לחזור בכם ולטעון שאתם לא רוצים כעת החזר מס, אלא תאלצו לשלם את חבות המס שנוצרה לכם בשנת מס מסוימת.
החזר מס לשכירים מתבצע בגין עד 6 השנים הקודמות משנת המס האחרונה. בקשה שמוגשת השנה תכלול החזרים עבור השנים 2016-2021.

ממליצים עלינו

מאמרים מקצועיים בנושא החזרי מס
החזר מס על שנת שבתון

החזר מס על שנת שבתון – המדריך המלא

מורים ועובדי הוראה שיצאו לשנת שבתון עשויים להיות זכאים להחזר מס על שנת שבתון • גם אם התשלומים מקרן ההשתלמות פטורים ממס, בפועל רוב היוצאים לשנת שבתון משלמים יותר מס מכפי שהם חייבים

אולי יעניין אותך גם: