למה הכל ברגע האחרון?

דניאל שבקס מבקש להבין מדוע אנחנו נזכרים ברגע האחרון ומציע רעיון נועז ומקורי – הפקידו לקרן השתלמות כבר בתחילת השנה

דניאל שבקס CFP | פורסם בתאריך 21.11.2010, באתר כיכר השבת

נו, אז מה? סוף שנה? כבר?! עוד לא התחלנו שנה וכבר מסיימים?

כל שנה כאשר מגיע חודש נובמבר שלא לדבר על דצמבר, כולם מתחילים לדבר על קרנות ההשתלמות. רואי החשבון החרוצים משגרים ללקוחותיהם מכתבי תזכורת לכך שבעוד זמן לא רב לא ניתן יהיה לנצל את הטבות המס וכולם אצים רצים להפקיד ככל שאפשר על מנת לחסוך בתשלומי המס ולהרוויח על הדרך חיסכון לטווח בינוני שעדיין פטור ממס. והדגש הוא על "עדיין".

אבל בואו נניח לרגע את הפטור ממס, ונדבר על העיקרון. הרי כולנו מבינים את הרווח שיוצא לנו מהפקדה בקרן השתלמות, אבל מוזר שכולם נזכרים לעשות זאת דווקא בסוף השנה. כאשר כמנהג ישראל, רבים הם המפקידים ביום העסקים האחרון של שנת המס.

נכון, ישנם גם כאלה חכמים יותר, שמפקידים הפקדות קטנות לאורך כל השנה. מה שמביא אותי לחשיבה מקורית ומרעננת. הרי סיכמנו שקרן השתלמות היא מסלול החיסכון היחיד לטווח קצר ובינוני שפטור ממס על הרווחים. הרי כולנו יודעים שהכסף יכול לעבוד בשבילנו. אז למה להפקיד בסוף השנה? למה להפקיד סכום קטן מידי חודש, בואו נפקיד בתחילת השנה.

בתחילת השנה?! כן, ממש כך. הרי הכסף יכול לעבוד בשבילנו שנה שלימה. מדובר בלא מעט כסף. ממילא נפקיד אותו בסוף, בלחץ של הרגע האחרון. למה לפספס את התשואה שהכסף יכול לעשות במשך השנה כולה?

תחשבו על זה, זה משתלם.

 

לכתבה המלאה ב אתר בחזית >>

*אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם.

שיתוף |