קרן צמיתה

קרן צמיתה

קרן צמיתה מאפשרת לארגון לייצר יסודות איתנים שיבטיחו את קיומו לדורי דורות ומובילה לזינוק משמעותי במחזור ההכנסות של הארגון מתרומות, בשל רצון התורמים להנציח את יקיריהם לעולם ועד

קרן צמיתה הינה קרן חיסכון והשקעה שייעודה המוצהר הוא לשרת את הנהנים ממנה לעולמי עד. עם הקמת הקרן מוזרם אליה היקף הון משמעותי שאמור להישאר בקרן לצמיתות. כאשר רק פירות הקרן – התשואה – ניתנים למשיכה.

קרן צמיתה מייתרת את הצורך בגיוס הון שוטף, בין אם המטרה היא עסקית ובין אם מדובר בעמותה הפועלת לתועלת הציבור, מאחר וההוצאות השוטפות מכוסות בכל עת על ידי תשואות הקרן. נניח יש לנו קרן צמיתה של 100 מיליון שקלים ותשואת הקרן השנתית היא 5%, נוכל לקבל 5 מיליון שקל בשנה מהקרן.

תיק ההשקעות של קרן צמיתה בנוי בדרך כלל בהסתכלות ארוכת טווח מאוד, אך למרות זאת הוא לרוב לא כולל נכסים רבים בסיכון גבוה. הסיבה לכך היא שהקרן זקוקה לתשואה חיובית וודאית ככל הניתן. בהתאם לכך, נכסים אלטרנטיביים מהווים בדרך כלל מעל 60% מהרכב התיק.

מדיניות משיכת הפירות מקרן צמיתה משתנה מקרן לקרן, וברוב המקרים היא כוללת הגבלה על היקף התשואה הניתנת למשיכה בפועל, וזאת על מנת לשמור על השווי הריאלי של הקרן לאחר אינפלציה. בנוסף, מאפשרת מגבלה זו להגן על הפסדי הקרן בתקופות של מיתון ומשברים כלכליים.

קרן צמיתה מאפשרת לגופים וארגונים לבנות לעצמם יסודות פיננסיים סולידיים, והיא אף מושכת תורמים נוספים מאחר והקמת הקרן משדרת כי מטרת הארגון להמשיך לפעול לאורך זמן ולא להיעלם תוך שנים בודדות. זאת בנוסף להבנה כי מנהלי הארגון יודעים לתכנן את עתידו ומסתכלים במבט ארוך טווח.

ליתרונות אלה נוסף קסם המילה "צמיתות", שמבטיחה לתורם כי ישאיר אחריו משהו שיושקע לצמיתות במטרה הנעלה בעיניו. ולא שתרומתו תשרת מטרה זו למשך תקופה קצובה בלבד.

הקמת וניהול קרן צמיתה ב'הירשוביץ פתרונות'

הירשוביץ פתרונות מספקת שירותי ליווי וניהול קרנות צמיתה לגופים ומוסדות המעוניינים להבטיח את עתידם.

בדומה לארגונים המקימים קרנות צמיתה, גם החשיבה של 'הירשוביץ פתרונות' היא ארוכת טווח וצופה פני עתיד. ראייה ארוכת טווח זו הובילה להקמתה של החטיבה הפיננסית הייחודית המובלת על ידי מיטב מומחי הפיננסים הבקיאים בכל מה שיש לעולם ההשקעות להציע. החל מהשקעות מסורתיות ועד להיצע הרחב שיש לעולם ההשקעות האלטרנטיביות להציע לקרנות צמיתה.

הקמת קרן צמיתה באמצעות 'הירשוביץ פתרונות' נעשית על ידי מתכנן פיננסי בכיר, בעל תואר CFP הנחשב בעולם, המחזיק גם ברישיונות מטעם רשות ניירות ערך ורשות שוק ההון.

ניהול קרן צמיתה באמצעות 'הירשוביץ פתרונות' מאפשרת עדכון רכיבי הקרן באופן שוטף, על מנת להבטיח כי התשואות אכן יעמדו ביעדי הקרן וישרתו את הארגון על הצד הטוב ביותר.

מנהלי קרנות הצמיתה של 'הירשוביץ פתרונות' שמים גם דגש על שמירת השווי הריאלי של הקרן, על מנת שהתשואות יוכלו לממן את מטרות הקרן גם בתקופות של אינפלציה ומשברים כלכליים.

קרן צמיתה תזניק את התרומות לארגון שלך
זה הזמן לקחת את הארגון מאה צעדים קדימה ולבנות לו יסודות איתנים שיבטיחו את קיומו לדורי דורות

נא השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מידע שימושי בנושא קרן צמיתה
לא. בעיקרון ניתן להקים קרן צמיתה עם כל סכום. אם כי, על מנת שהקרן אכן תהיה אפקטיבית נדרש סכום ראשוני משמעותי. לדוגמה: למימון פעילות שנתית בהיקף של 100,000 ש"ח, תידרשו לפתוח קרן של 2.5 מיליון שקל (בחישוב זהיר של 4% תשואה שנתית)
פקודת מס הכנסה קובעת כי ניתן לקבל החזר מס בגין תרומות של עד 9,517,000 ₪ (נכון לשנת 2022). ככל ותורם יחיד מעביר לקרן תרומה גבוהה מתקרה זו, יש לשקול פיזור ההפקדות לקרן על פני מספר שנים
תורמים ופילנתרופים מסייעים כל הזמן למוסדות גדולים למרות קרנות צמיתה שיש להם, מתוך הבנה שלארגון ישנן הוצאות רבות מעבר ליעדים ארוכי הטווח שהוכתבו בעבר הרחוק. להיפך, העובדה שלארגון קרנות צמיתה מעלה את ערכה בעיני התורם שמעוניין להשקיע בארגון שצופה פני עתיד
כגוף שמנהל מיליארדי שקלים עבור גופים, ארגונים ולקוחות פרטיים רבים, מחזיקים מומחי החטיבה הפיננסית של 'הירשוביץ פתרונות' בידע עצום על כל מה שיש לעולם הפיננסים להציע. הידע הזה הוא במקרים רבים ההבדל בין תשואה חיובית לתשואה שלילית. כגוף אובייקטיבי שעובד עם הגופים המובילים, יכולה 'הירשוביץ פתרונות' לבנות לקרן הצמיתה תיק השקעות ייחודי הנהנה מכל הטוב שיש לעולם הפיננסים להציע
מאמרים מקצועיים בנושא קרן צמיתה
מתי יקים עולם התורה קרנות צמיתה?

מתי יקים עולם התורה קרנות צמיתה?

מתכנני הדיור כבר הבינו: הפצצה הפיננסית שהטילה יו"ר ועדת התכנון המחוזית בירושלים – הבהירה עד כמה חשוב שתכנון יכלול מבט לטווח ארוך יותר מאשר תקופת הבנייה • מתי ישכיל עולם התורה להקים קרנות צמיתה?

קרן צמיתה לא רק לעשירים

מה היא קרן צמיתה ומדוע היא לא רק לעשירים?

לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלימה: וועדת התכנון המחוזית חייבה יזמי נדל"ן להקים קרן לתחזוקת הנכס בטווח הארוך, ובכך סללה את הדרך למשהו גדול ומהפכני • כל הסיבות לחשוב על קרן צמיתה

אולי יעניין אותך גם: