החזר מס בגין ביטוח חיים

על מנת לעודד רכישת ביטוח חיים מעניקה המדינה הטבת מס המזכה אותנו בהחזר מס בגין ביטוח חיים, כאשר סכום ההחזר הכולל עשוי לעמוד על עשרות אלפי שקלים למשפחה עבור 6 השנים האחרונות

ביטוח חיים הוא הביטוח הנפוץ ביותר, אך רובנו לא מודעים לכך שמגיע לנו החזר מס בגין הפקדות לביטוח חיים.

ביטוח חיים הוא חוזה עם חברת הביטוח שמבטיח שבמקרה של מוות, חלילה, או במקרה של אובדן כושר עבודה ונכות, המבוטח או מי שבחר והגדיר להיות המוטבים יקבלו סכום כסף חד פעמי או קצבה חודשית.

הסוג המרכזי של ביטוח חיים הוא ביטוח חיים למקרה מוות (ריסק) המזכה את המוטבים בפוליסה או היורשים החוקיים בסכום חד פעמי או קצבה חודשית במקרה של מוות.

סוג נוסף של ביטוח חיים נפוץ הוא מה שאנו מכירים בשם ביטוח משכנתא – ביטוח שמטרתו לשלם במקומנו את ההלוואה שלקחנו במקרה פטירה חלילה, על מנת שהיא לא תפגע ביורשים שלנו.

לצד זאת ישנם גם ביטוחי חיים הנפוצים בעיקר בקרב אנשי עסקים ובעלי חברות, כמו ביטוח אנשי מפתח שמשלם את הנזק שנגרם לחברה בעקבות פטירתם של אנשי המפתח שחיוניים לקיומה, וכן ביטוח מנהלים פנסיוני שכולל בנוסף לביטוח החיים ולביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה ונכות גם חיסכון לפרישה.

על כל הביטוחים האלה מגיע לכם החזר ממס הכנסה.

נרשמים לרשימת התפוצה ונשארים מעודכנים

הצטרפו לעשרות אלפים שנהנים מתוכן מקצועי ואיכותי עם ערך אמיתי בהתאמה אישית

החזר מס על ביטוח חיים

המדינה מעוניינת להבטיח ככל הניתן את יציבות הכלכלה הישראלית, והיא עושה זאת בין היתר באמצעות עידוד האזרחים ברכישת פוליסות לביטוח חיים. כך, גם אם חלילה יתרחש אסון במשפחות רבות, הן לא יקרסו כלכלית ולא ישפיעו לרעה על הסובבים להם, הנושים שלהם ועובדי החברה שהם אנשי המפתח שלה.

העידוד של המדינה לרכישת ביטוח חיים מתבטא בין היתר בהטבת מס שהיא נותנת לנו ומקנה לנו החזר מס בשיעור של 25% מתשלומי הפרמיה ששילמנו לביטוח חיים עבור כל אחד מבני המשפחה שלנו, וזאת עד לתקרה של 34,000 שקלים לשנת מס. בהתאם לכך, נוכל לקבל החזר מס של עד 8,500 שקלים לשנה עבור תשלומי הפרמיות לביטוח חיים.

נוכל להגיש בקשה להחזר מס בגין ביטוח חיים למשך 6 שנים רטרואקטיבית, מה שעשוי להחזיר לנו תשלומי מסים בשווי מצטבר של עשרות אלפי שקלים.

מחשבון החזר מס בגין ביטוח חיים

על מנת להקל את תהליך בדיקת הזכאות להחזר מס הכנסה בגין ביטוח חיים, פיתחנו מחשבון ייעודי לבדיקת זכאות להחזר מס אונליין.

מחשבון בדיקת זכאות להחזר מס אונליין של 'הירשוביץ פתרונות' הוא קל לשימוש ואינו נדרש הקלדה ידנית של מידע, מלבד מענה על תשובות ב"כן" ו"לא", לצד בחירה באפשרות אחת מתוך רשימה.

שימו לב כי המחשבון נועד אך ורק למי שהכנסתו החייבת במס גבוהה מ- 96,000 שקל ברוטו בשנה (מעל 8,000 שקל ברוטו בחודש ממוצע). אם הכנסתכם נמוכה מסכום זה, או שאינכם משלמים מס הכנסה – אין סיבה למלא את השאלון מאחר ולא מגיע לכם החזר מס.

יצוין כי המחשבון אינו משקלל את כלל הפרמטרים המזכים בהחזר מס, אותם תוכלו לחשב באמצעות מומחה מיסוי לאחר שהבדיקה הראשונית של המחשבון תספק את האינדיקציה לכך שקיים בסיס לבחינת הזכאות המורחבת.

יכול להיות שמגיע לך כסף

כבר בדקת? אולי מגיע לך החזר מס?

החזר מס הכנסה באמצעות 'הירשוביץ פתרונות'

אנו מאמינים שמגיע לכם ליהנות מהטוב ביותר בכל נושא כלכלי, ולכן צירפנו לשורותינו את מיטב המומחים בענייני המס, להם ניסיון רב במימוש זכויות שכירים ועצמאים ברשויות המס בישראל.

מחלקת מימוש הזכויות של 'הירשוביץ פתרונות' משלימה את שאר המחלקות ומספקת ללקוחות 'הירשוביץ פתרונות' מעטפת מלאה הכוללת את מיצוי הזכויות ברשויות המס לצד מיצוי הזכויות בחברות הביטוח ומיטוב ביצועי פוליסות החיסכון וההשקעה.

כמי שמלווים למעלה מ- 30,000 לקוחות מכל הסקטורים, החל מגופים וחברות גדולות ועד ללקוח הפרטי הקטן, אנו רואים בסוגיית המיסוי כקריטית להצלחתם הכלכלית של לקוחותינו. שילובם של מומחי מיסוי בחטיבה הפיננסית שלנו מסייעת לחוסכים ולמשקיעים שאנו מלווים לבחור את המוצר הנכון ביותר עבורם ובכך להזניק את שיעור התשואה נטו לאחר הוצאות. כאשר במקביל אנו דואגים להחזרי מס של אלפי שקלים ללקוחות רבים נוספים.

פעמים רבות נישומים ניגשים לבצע החזר מס בעצמם ומתברר שהם חייבים במס. במקרה זה לא תוכלו לחזור בכם ולטעון שאתם לא רוצים כעת החזר מס, אלא תאלצו לשלם את חבות המס שנוצרה לכם בשנת מס מסוימת. לכן, חשוב מאוד להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות המומחים שלנו ולא באופן עצמאי.

35 מקרים המזכים בהחזר מס הכנסה

הגעת עד לכאן? כנראה שזה בול בשבילך!
מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר
*המאמרים באתר 'הירשוביץ פתרונות' לא מפרטים את כל התנאים, הסייגים וההוראות החלים על המוצרים והשירותים נשואי המאמרים והם מוצגים באופן כללי בלבד, ובהתאם למידע שהתקבל מהגופים המוסדיים נכון למועד פרסום המאמר. אין להסתמך על המידע באתר בעת קבלת החלטה או ביצוע פעולה, מבלי לאמת את נכונות המידע מול נציג מורשה מטעם 'הירשוביץ פתרונות'.

ישר לאימייל

רק מה שמעניין אותך

בלי דואר זבל
לא נעביר את הכתובת שלך לאף אחד