ביטוח רכב

ביטוח רכב

הרכב הפרטי מספק לנו יתרונות רבים, אך יחד עם זאת הוא מביא איתו גם סיכונים רבים. את חלקם מכסה ביטוח הרכב שהחוק מחייב אותנו לרכוש, ועבור שאר הסיכונים נרכוש ביטוח מקיף או צד ג'

הרכב הפרטי שלנו ללא ספק משפר את איכות החיים שלנו ומספק עבורנו רמה חדשה של איכות חיים. יחד עם זאת, הוא גם חושף אותנו ללא מעט סיכונים משמעותיים ולא מבוטלים. מדובר הן בנזקי גוף והן בנזקי רכוש שעשויים למוטט אותנו כלכלית. ביטוח הרכב נועד לכסות אותנו בין היתר מנזקים לרכב עצמו כתוצאה מתאונה, גניבת הרכב, נזקי טבע, אש ועוד.

אפשרויות ביטוח רכב

ביטוח רכב הוא מכלול סוגי הביטוח של כלי רכב. בישראל ישנם שני סוגים עיקריים של ביטוחים לרכב: ביטוח רכב חובה שאנו מחויבים לרכוש על פי דין ומכסה נזקי גוף בלבד, וביטוח רכב רשות שהיא הפוליסה שנועדה להגן על רכושנו היקר.

ביטוח רכב חובה בלבד

ביטוח רכב חובה הינו ביטוח המכסה אחריות (אשר חובה לבטחה על-פי חוק) לנזקי גוף לנהג, לנוסעים ולהולכי רגל הנפגעים על-ידי הרכב.

ביטוח החובה מכסה את התחומים הבאים: עלויות ללא הגבלה על הוצאות רפואיות, פיצוי על אובדן השתכרות (עד לגובה של פי שלושה מן השכר הממוצע במשק) וכושר השתכרות, ופיצויים על סבל וכאבים כתוצאה מן התאונה (עד לגובה של כ־150 אלף ₪).

הביטוח הזה מספיק מבחינת החוק אך אינו מומלץ.

ביטוח רכב חובה וצד ג'

ביטוח רכב צד ג' כולל בנוסף לביטוח החובה גם כיסוי והגנה בשל פגיעות ברכושו של צד שלישי – לבעל רכב שערכו אינו גבוה (למשל רכב מבוטח שפגע ברכב אחר או ברכוש שאינו רכב, כמו גדר, מבנה וכדומה).

ביטוח צד ג' לרכב פרטי ומסחרי עד 4 טון כפוף לתנאי מינימום של הפוליסה התקנית, אולם החל מיום 1/4/04 מבוטח שבבעלותו 40 כלי רכב פרטיים לפחות המבוטחים אצל מבטח אחד רשאי לוותר על תחולת הפוליסה התקנית כולה. ביטוח חובה וביטוח אחריות חוקית בשל נזק לרכוש צד שלישי הם ביטוחים נפרדים וניתן לערוך כל אחד מהם אצל מבטח וגם או סוכן שונה.

ביטוח רכב חובה ו"מקיף"

ביטוח רכב מקיף כולל בנוסף לביטוח החובה וצד ג' גם כיסוי לנזקי רכוש שעלולים להיגרם לכלי הרכב בשל מקרים המפורטים בפוליסה (מקרה הביטוח) כתוצאה מתאונה, נזק או אסון טבע כלשהם (למשל: גנבה, חבלה, שרפה, הצפה וכדומה) ולאחריות חוקית כלפי צד שלישי בשל נזקי רכוש. הביטוח אינו מכסה עלויות הנובעות מבלאי של חלקי הרכב, אולם תאונה שנגרמה בשל בלאי מבוטחת במסגרת הביטוח המקיף.

ביטוח מקיף לרכב פרטי ומסחרי עד 4 טון כפוף לתנאי מינימום של הפוליסה התקנית אולם החל מיום 1/4/04 מבוטח שבבעלותו 40 כלי רכב פרטיים לפחות המבוטחים אצל מבטח אחד רשאי לוותר על תחולת הפוליסה התקנית כולה.

ביטוח חובה וביטוח מקיף הם ביטוחים נפרדים וניתן לערוך כל אחד מהם אצל מבטח וגם או סוכן שונה.

כיום לא ניתן לרכוש ביטוח רכב המקנה כיסוי לנזק לרכב בלבד ללא ביטוח צד שלישי.

מחיר ביטוח רכב

אז כמה עולה ביטוח רכב? ובכן, תלוי מי שואל. מחיר ביטוח הרכב משוקלל ממספר פרמטרים המשפיעים על התוצאה הסופית. הצעת המחיר שתקבלו לביטוח הרכב יתבסס בדרך כלל על הנתונים הבאים: ניסיון ביטוחי קודם של המבוטח, מספר הנוהגים המורשים ברכב ונתוניהם, יצרן הרכב והדגם, עלות חלפים, שעורי גניבת הרכב וסוג הרכב (פרטי, מסחרי וכו').

בשנים האחרונות הולך וצובר תאוצה מודל תמחור חדש, הקובע את מחיר ביטוח הרכב בהתאם להיקף השימוש בו. מודל ששווה בעיקר עבור אלה שלא משתמשים הרבה ברכב הפרטי.

ואם כבר מדברים על "כמה עולה ביטוח רכב?", אי אפשר שלא לדבר על הטעות הנפוצה ביותר שעשויה לעלות לנו ביוקר. נהגים רבים סבורים כי רכישת ביטוח רכב באופן ישיר מול חברת הביטוח תחסוך לכם במחיר ביטוח הרכב. ובכן, מדובר בטעות אנושה. מחיר ביטוח הרכב אצל סוכן מוסמך כמו 'הירשוביץ פתרונות' אינו יקר יותר, והוא כולל גם שירות טיפול וליווי אישי באותו המחיר.

למה לרכוש ביטוח רכב ב'הירשוביץ פתרונות'?

עם ניסיון מקצועי של מעל 30 שנה, במהלכם ליווינו עשרות אלפי תביעות רכב, הידע שלנו שווה לכם הרבה מאוד כסף.

מקומו של סוכן הביטוח האישי בא לידי ביטוי במגוון פרמטרים הכרחיים לנהגים ולבעלי הרכבים. זה מתחיל כבר בשלב בחירת הביטוח. בזמן שהנהג הפשוט יודע להשוות רק את המחיר הסופי בין החברות, סוכן הביטוח האישי (שעובד עם מגוון רחב של חברות ביטוח) יודע לבחון את הפוליסה לעומק ולגלות מה הקאצ' שבגללו המחיר אולי הוזל במעט, אך עלול לתקוע אותנו בעתיד ללא כיסוי. לעתים דווקא הזול הוא היקר ביותר. ולעתים, דווקא הסוכן האישי יודע לאתר הצעה שהיא גם זולה יותר וגם איכותית יותר.

קיומו של סוכן הביטוח האישי הכרחי במיוחד במקרה תביעה. בין אם הרכב שלנו הוא הפוגע ובין אם הוא הנפגע, במקרה תאונה אנו נכנסים בדרך כלל ללחץ מיותר שגורם לנו לעשות טעויות קריטיות שפוגעות ביכולת מימוש הביטוח שלנו. סוכן הביטוח נמצא שם כדי להוריד את מפלס הלחץ ולהדריך אותנו צעד אחר צעד מה וכיצד לעשות. ליווי שחוסך לנו לא פעם עשרות ואף מאות אלפי שקלים ועוגמת נפש רבה.

סוכנות ביטוח וותיקה כמו 'הירשוביץ פתרונות', המייצגת קהל רחב של עשרות אלפי לקוחות מרוצים, נהנית גם מיתרון גודל השוק ויכולה להתמקח עם חברות הביטוח. מדובר בכוח חזק שמשחק לטובת הצרכן. במקרים רבים זה כל מה שעומד בין תביעה משפטית ארוכה, יקרה ומסורבלת במערכת בתי המשפט ובין אישור התביעה על ידי חברת הביטוח.

הגיע הזמן להתקדם לביטוח רכב בהתאמה אישית
לקוחות 'הירשוביץ פתרונות' נהנים מהשירות המקיף ביותר בביטוח הרכב

נא השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מגוון פעולות בקליק

מידע שימושי בנושא ביטוח רכב
ידע שווה המון, ובדרך כלל אנו מרגישים את זה בכיס מאוד מהר. הבחירה לרכוש ביטוח ישיר באופן עצמאי באינטרנט נראית לנו לעתים זולה יותר, אך בהמשך אנו נדרשים לשלם על תוספות שונות ומגוונות שמקפיצות לנו את עלות הביטוח הכוללת. תכנון נכון ומוקפד של הביטוח על ידי מומחה לביטוח רכב חוסך לנו את עגמת הנפש הזו.
ההתייחסות לביטוח הרכב כעוד שורה בצ'קליסט שרק צריך לסמן עליה וי, שגויה מהיסוד. שיעור התביעות הגבוה בביטוח רכב מצביע סטטיסטית על סיכוי גבוה מאוד לכך שנידרש לממש את ביטוח הרכב.

במקרה תביעה, הליווי הצמוד של אנשי מקצוע הבקיאים בנבכי השורות הקטנות עשוי לחסוך לנו הוצאה/הפסד בשיעור של עשרות אלפי שקלים.

לקוחות מחלקת ביטוח הרכב של 'הירשוביץ פתרונות' נהנים מליווי צמוד של מומחי תביעות המתמחים במימוש המקסימום האפשרי מזכויות המבוטח.
בהחלט. רכבים חשמליים כוללים רכיבים שאין ברכבים הממונעים בדלק, אופן התדלוק/טעינה שונה וכן אופי השימוש. סעיפים רבים בפוליסת הביטוח דורשים התאמה אישית לרכב חשמלי ועל כן רצוי לפנות ל'הירשוביץ פתרונות' ולבקש את פוליסת הביטוח הייעודית לרכבים חשמליים.
פוליסות הביטוח המקיף וצד ג' בביטוח רכב שונות ומגוונות ולכל חברה יתרונות משלה. השינויים יכולים להיות החל מסכום הכיסוי וגובה ההשתתפות העצמית ועד לזכאות להוספת נהגים נוספים וקבלת רכב חלופי ללא תביעה. על מנת להשוות מה הפוליסה ה"באמת" שווה – אתם חייבים את המומחים של 'הירשוביץ פתרונות'.

ממליצים עלינו

מאמרים מקצועיים בנושא ביטוח רכב
אקדח דלק, תחנת דלק, תדלוק רכב, ביטוח רכב, תאונה

תדלקת בדלק הלא נכון? זו גם תאונה

נהגת תדלקה את רכבה בבנזין במקום בסולר והמנוע נהרס • בית המשפט פסק: תדלוק בדלק שגוי מוגדר גם הוא כתאונה • חברת הביטוח נאלצה לכסות את עלות התיקון בסך 50 אלף שקל

אולי יעניין אותך גם: