כי תצא אש: ביטוח דירה והקשר לל"ג בעומר

הדלקתם מדורה בשטח פתוח וזו יצאה משליטה ושרפה את רכושו של מישהו אחר? ייתכן שאתם מכוסים על ידי ביטוח הדירה שלכם

חלק גדול מהאנשים שמשלמים מידי חודש על ביטוח דירה כלל לא מודע לעובדה שהיא מכסה נזקי צד שלישי גם מחוץ לדירה. ל"ג בעומר המתקרב מזכיר לנו את העובדה הזו.

הפוליסות לביטוחי דירה בישראל נחלקות כעיקרון לשני סוגים: ביטוחי דירה רגילים בהם קיים כיסוי גם לצד ג' וביטוחי דירה במסגרת ביטוח המשכנתא שבמקרה שלהן יש לבדוק האם הן כוללות כיסוי לצד ג'.

גם באלו שמכסות צד ג', יש לבדוק אם הן מכסות רק אירועים שהתרחשו בתוך הדירה או כל נזק לצד ג' שנגרם על ידי המבוטח בכל מקום בארץ.

איש הביטוח והפיננסים חנוך הירשוביץ אומר כי "במקרה שהדלקתם מדורה במגרש כלשהו והאש יצאה משליטה ושרפה את ביתו או רכושו של מישהו אחר והוא הגיש נגדכם תביעה, הרי שאם יש לכם ביטוח צד ג' שמכסה נזק לצד שלישי גם מחוץ לבית, תוכלו להפנות את התביעה לחברת הביטוח. כמובן אם לא פשעתם והתרשלתם".

דבר נוסף שהירשוביץ מזכיר לקראת מדורות ל"ג בעומר הוא שילדים בגיל חובה ומעלה מבוטחים בביטוח תאונות אישיות שמכסה אותם גם מחוץ לשטח המוסד החינוכי. כך שאם חס וחלילה נכווה ילדכם כתוצאה ממדורת ל"ג בעומר, תוכלו לתבוע את חברת הביטוח.

מידע על בטיחות באש תוכלו למצוא באתר כבאות והצלה לישראל.

הגעת עד לכאן? כנראה שהדירה שלך חייבת כיסוי מושלם!
מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר
*המאמרים באתר 'הירשוביץ פתרונות' לא מפרטים את כל התנאים, הסייגים וההוראות החלים על המוצרים והשירותים נשואי המאמרים והם מוצגים באופן כללי בלבד, ובהתאם למידע שהתקבל מהגופים המוסדיים נכון למועד פרסום המאמר. אין להסתמך על המידע באתר בעת קבלת החלטה או ביצוע פעולה, מבלי לאמת את נכונות המידע מול נציג מורשה מטעם 'הירשוביץ פתרונות'.

ישר לאימייל

רק מה שמעניין אותך

בלי דואר זבל
לא נעביר את הכתובת שלך לאף אחד