החזר מס בגין הוצאות שנועדו לשמור על מקום העבודה

הסעיף הזה נראה כאילו נועד לעצמאים בלבד, אך חשוב לדעת כי פקודת מס הכנסה לא מפרידה בין השכיר והעצמאי ומכירה בהוצאות "אדם" שנועדו לשמור על מקום העבודה שלו כהוצאה מוכרת

בניגוד למקובל לחשוב כי רק עצמאים זכאים להחזרי מס, כל עובד שכיר בישראל זכאי לקבל החזר מס. מדובר בזכות שמרבית השכירים לא מנצלים ובעקבות זאת מפסידים לעתים עשרות אלפי שקלים. אחת מהזכויות הנפוצות של עובדים להחזר מס (רשימה מפורטת בהמשך המאמר) היא הזכות לקבל החזר מס בגין הוצאות שנועדו לשמור על מקום העבודה.

החזר מס בגין הוצאות שנועדו לשמור על מקום העבודה מאפשר לשכירים לדווח למס הכנסה על הוצאות מוכרות שהיו להם במהלך שנת המס והן היו הכרחיות לצורך שמירה על מקום העבודה שלהם ו/או על תחום עבודתם באופן כללי.

ישנן הוצאות שיוכרו באופן כמעט אוטומטי כהוצאות שנועדו לשמור על מקום העבודה (לדוגמה: השתלמות מקצועית, דמי חבר לאגודה מקצועית, ספרות מקצועית, שכר טרחה לרו"ח או יועץ מס), וישנן כאלה שמורכב עד בלתי אפשרי להזדכות בגינן (כיבודים, הוצאות רכב, נסיעות לחו"ל, אשל, אירוח, מתנות ביגוד וטלפון). עם זאת, גם עבור הוצאות אלו לא קבע המחוקק מפורשות כי לא תוכלו להזדכות וכל עוד הן לא גבוהות מהסכום ששולם לכם על ידי המעביד תוכלו להגיש בקשה להכיר בהוצאה ולקבל החזר מס.

בסופו של דבר, במידה ותגישו את הבקשה בצורה הנכונה והיא תוכיח כי ההוצאה הזאת הייתה הכרחית לצור שמירת מקום העבודה שלכם והיא לא שימשה אתכם למטרה אישית – קיים סיכוי שתקבלו החזר מס בגין הוצאות אלו (בנוסף להוצאות המוכרות כמו השתלמות, ספרות מקצועית, איגוד מקצועי ועוד).

כאן בדיוק בא לידי ביטוי הניסיון הגדול של מומחה המס שמטפל לכם בבקשה להחזר המס מטעם 'הירשוביץ פתרונות', וזהו ללא ספק אחד הסעיפים שכנראה לא תזכו עליו במידה ותבחרו להגיש את הבקשה להחזר מס באופן עצמאי.

את הבקשה להחזר מס תוכלו להגיש עבור כל אחת מ-6 השנים האחרונות. מידע נוסף תוכלו לקרוא במדריך הזה.

אם נמצאתם זכאים להחזר מס בגין הוצאות שנועדו לשמור על מקום העבודה, ייתכן מאוד שמגיע לכם החזר מס בגין עבודה היברידית או עבודה מהבית, ועל כך תוכלו לקרוא במדריך הייעודי לכך.

מחשבון החזר מס אונליין של 'הירשוביץ פתרונות'

על מנת להקל את תהליך בדיקת הזכאות להחזר מס הכנסה, פיתחנו מחשבון ייעודי לבדיקת זכאות להחזר מס אונליין.

מחשבון בדיקת זכאות להחזר מס אונליין של 'הירשוביץ פתרונות' הוא קל לשימוש ואינו דורש הקלדה ידנית של מידע, מלבד מענה על תשובות ב"כן" ו"לא", לצד בחירה באפשרות אחת מתוך רשימה.

שימו לב כי המחשבון נועד אך ורק למי שהכנסתו החייבת במס גבוהה מ- 96,000 שקל ברוטו בשנה (מעל 8,000 שקל ברוטו בחודש ממוצע). אם הכנסתכם נמוכה מסכום זה, או שאינכם משלמים מס הכנסה – אין סיבה למלא את השאלון מאחר ולא מגיע לכם החזר מס.

יצוין כי המחשבון אינו משקלל את כלל הפרמטרים המזכים בהחזר מס, אותם תוכלו לחשב באמצעות מומחה מיסוי לאחר שהבדיקה הראשונית של המחשבון תספק את האינדיקציה לכך שקיים בסיס לבחינת הזכאות המורחבת.

יכול להיות שמגיע לך כסף

כבר בדקת? אולי מגיע לך החזר מס?

נקודות זיכוי מס הכנסה

תושבי ישראל זכאים לנקודות זיכוי ממס ההכנסה, שמפחיתות את גובה מס ההכנסה שעליהם לשלם. הזכות הבסיסית עומדת על 2.25 נקודות לכל תושב, כששווי נקודה, נכון ל-2022 הוא 223 ₪ לחודש, שהם 2,676 ₪ לשנה שלמה. אם יש לכם ילדים או שנישאתם, יתכן שמגיעות לכם עוד נקודות.

שימו לב: מלבד נקודות זיכוי, קיימים זיכויים שונים ממס הכנסה, כגון זיכויים לתושבי הפריפריה או זיכויים עקב הפרשות פנסיוניות. תוכלו למצוא מידע על הזיכויים הנוספים במרכז המידע של 'הירשוביץ פתרונות'.

ניתן להיעזר בסימולטור לחישוב נקודות הזיכוי (בגין מצב משפחתי) וסימולטור לחישוב המס שינוכה על פיהן באתר רשות המסים.

נרשמים לרשימת התפוצה ונשארים מעודכנים

הצטרפו לעשרות אלפים שנהנים מתוכן מקצועי ואיכותי עם ערך אמיתי בהתאמה אישית

החזר מס הכנסה באמצעות 'הירשוביץ פתרונות'

אנו מאמינים שמגיע לכם ליהנות מהטוב ביותר בכל נושא כלכלי, ולכן צירפנו לשורותינו את מיטב המומחים בענייני המס, להם ניסיון רב במימוש זכויות שכירים ועצמאים ברשויות המס בישראל.

מחלקת מימוש הזכויות של 'הירשוביץ פתרונות' משלימה את שאר המחלקות ומספקת ללקוחות 'הירשוביץ פתרונות' מעטפת מלאה הכוללת את מיצוי הזכויות ברשויות המס לצד מיצוי הזכויות בחברות הביטוח ומיטוב ביצועי פוליסות החיסכון וההשקעה.

כמי שמלווים למעלה מ- 30,000 לקוחות מכל הסקטורים, החל מגופים וחברות גדולות ועד ללקוח הפרטי הקטן, אנו רואים בסוגיית המיסוי כקריטית להצלחתם הכלכלית של לקוחותינו. שילובם של מומחי מיסוי בחטיבה הפיננסית שלנו מסייעת לחוסכים ולמשקיעים שאנו מלווים לבחור את המוצר הנכון ביותר עבורם ובכך להזניק את שיעור התשואה נטו לאחר הוצאות. כאשר במקביל אנו דואגים להחזרי מס של אלפי שקלים ללקוחות רבים נוספים.

פעמים רבות נישומים ניגשים לבצע החזר מס בעצמם ומתברר שהם חייבים במס. במקרה זה לא תוכלו לחזור בכם ולטעון שאתם לא רוצים כעת החזר מס, אלא תאלצו לשלם את חבות המס שנוצרה לכם בשנת מס מסוימת. לכן, חשוב מאוד להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות המומחים שלנו ולא באופן עצמאי.

35 מקרים נוספים המזכים בהחזר מס הכנסה

הגעת עד לכאן? כנראה שזה בול בשבילך!
מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר
*המאמרים באתר 'הירשוביץ פתרונות' לא מפרטים את כל התנאים, הסייגים וההוראות החלים על המוצרים והשירותים נשואי המאמרים והם מוצגים באופן כללי בלבד, ובהתאם למידע שהתקבל מהגופים המוסדיים נכון למועד פרסום המאמר. אין להסתמך על המידע באתר בעת קבלת החלטה או ביצוע פעולה, מבלי לאמת את נכונות המידע מול נציג מורשה מטעם 'הירשוביץ פתרונות'.

ישר לאימייל

רק מה שמעניין אותך

בלי דואר זבל
לא נעביר את הכתובת שלך לאף אחד