החזר מס הכנסה לזוגות נשואים

זוגות נשואים עשויים להיות זכאים להחזרי מס בשל מס יתר שנגבה מהם בשל אי-מימוש זכויות המס שלהם. דו,ח שנתי משותף לשני בני הזוג עשוי לזכות בהחזר מס משמעותי

שכירים שנישאו באחת מתוך שש השנים האחרונות עשויים להיות זכאים להחזר מס הכנסה לזוגות נשואים.

הסיבה לכך היא שיטת חישוב המס הפרוגרסיבית הנהוגה בישראל, כאשר ככל שגובה ההכנסה גבוה יותר – כך גם עולה סכום המס המנוכה ממשכורת העובד.

מאחר והמסים מנוכים מתלוש המשכורת של העובד אחת לחודש, ורשות המסים מחשבת את סכום המס ברמה שנתית, מנכה המעסיק מס לעובד לפי חישוב ההכנסה החודשית כפול 12 חודשים. כך לדוגמה יוצא שמעובד שנוכה משכרו מס שולי בשיעור 31% במשך שישה החודשים הראשונים של השנה, כאשר במחצית השנה שלאחר מכן הוא קיבל שכר מופחת יותר, נגבה מס יתר בשל חישוב מס שגוי הנובע מתשלום מס על הכנסה שנתית גבוהה משמעותית מזו שהייתה לו בפועל.

בשנת נישואין, במהלכה לא עובדים שני בני הזוג לזמן מה, יוצא שהמס ששילמו בני הזוג גבוה משמעותית ממה שהיו אמורים לשלם.

בנוסף, קשרי הנישואין משפיעים גם על אופן חישוב המס על ידי מס הכנסה. כך לדוגמה, אם בן זוג אחד מקבל משכורת גבוהה של 20,000 ש"ח המחייבים ניכויי מס גבוהים, ואילו בת הזוג השנייה מקבלת הכנסה נמוכה של 2,000 ש"ח בלבד, יחושב גובה המס לפי 22,000 ש"ח למשק בית – 11,000 ש"ח לאדם. מה שכמובן משפיע דרמטית על מדרגות המס ומזכה את בני הזוג בהחזרי מס רבים.

סיבה נוספת להחזרי מס לזוגות נשואים נובעת ממה שקורה בדרך כלל בשנה שלאחר הנישואין – גידול התא המשפחתי. בשנת הלידה ישנן זכויות מס רבות לשני בני הזוג, וכן בשנים שלאחר מכן.

וכל זה עוד לפני שדיברנו על מעבר דירה, ולעתים רבות גם החלפת עבודה, לאחר הנישואין. כל אלה ועוד סיבות רבות עשויות לזכות אתכם בהחזרי מס של עשרות אלפי שקלים ואף יותר.

יכול להיות שמגיע לך כסף

כבר בדקת? אולי מגיע לך החזר מס?

מחשבון החזר מס אונליין לזוגות נשואים

על מנת להקל את תהליך בדיקת הזכאות להחזר מס הכנסה, פיתחנו מחשבון ייעודי לבדיקת זכאות להחזר מס אונליין.

מחשבון בדיקת זכאות להחזר מס אונליין של 'הירשוביץ פתרונות' הוא קל לשימוש ואינו דורש הקלדה ידנית של מידע, מלבד מענה על תשובות ב"כן" ו"לא", לצד בחירה באפשרות אחת מתוך רשימה.

שימו לב כי המחשבון נועד אך ורק למי שהכנסתו החייבת במס גבוהה מ- 96,000 שקל ברוטו בשנה (מעל 8,000 שקל ברוטו בחודש ממוצע). אם הכנסתכם נמוכה מסכום זה, או שאינכם משלמים מס הכנסה – אין סיבה למלא את השאלון מאחר ולא מגיע לכם החזר מס.

יצוין כי המחשבון אינו משקלל את כלל הפרמטרים המזכים בהחזר מס לזוגות נשואים, אותם תוכלו לחשב באמצעות מומחה מיסוי לאחר שהבדיקה הראשונית של המחשבון תספק את האינדיקציה לכך שקיים בסיס לבחינת הזכאות המורחבת.

נקודות זיכוי מס הכנסה

תושבי ישראל זכאים לנקודות זיכוי ממס ההכנסה, שמפחיתות את גובה מס ההכנסה שעליהם לשלם. הזכות הבסיסית עומדת על 2.25 נקודות לכל תושב, כששווי נקודה, נכון ל-2022 הוא 223 ₪ לחודש, שהם 2,676 ₪ לשנה שלמה. אם יש לכם ילדים או שנישאתם, יתכן שמגיעות לכם עוד נקודות.

שימו לב: מלבד נקודות זיכוי, קיימים זיכויים שונים ממס הכנסה, כגון זיכויים לתושבי הפריפריה או זיכויים עקב הפרשות פנסיוניות. תוכלו למצוא מידע על הזיכויים הנוספים במרכז המידע של 'הירשוביץ פתרונות'.

ניתן להיעזר בסימולטור לחישוב נקודות הזיכוי (בגין מצב משפחתי) וסימולטור לחישוב המס שינוכה על פיהן באתר רשות המסים.

נרשמים לרשימת התפוצה ונשארים מעודכנים

הצטרפו לעשרות אלפים שנהנים מתוכן מקצועי ואיכותי עם ערך אמיתי בהתאמה אישית

החזר מס הכנסה באמצעות 'הירשוביץ פתרונות'

אנו מאמינים שמגיע לכם ליהנות מהטוב ביותר בכל נושא כלכלי, ולכן צירפנו לשורותינו את מיטב המומחים בענייני המס, להם ניסיון רב במימוש זכויות שכירים ועצמאים ברשויות המס בישראל.

מחלקת מימוש הזכויות של 'הירשוביץ פתרונות' משלימה את שאר המחלקות ומספקת ללקוחות 'הירשוביץ פתרונות' מעטפת מלאה הכוללת את מיצוי הזכויות ברשויות המס לצד מיצוי הזכויות בחברות הביטוח ומיטוב ביצועי פוליסות החיסכון וההשקעה.

כמי שמלווים למעלה מ- 30,000 לקוחות מכל הסקטורים, החל מגופים וחברות גדולות ועד ללקוח הפרטי הקטן, אנו רואים בסוגיית המיסוי כקריטית להצלחתם הכלכלית של לקוחותינו. שילובם של מומחי מיסוי בחטיבה הפיננסית שלנו מסייעת לחוסכים ולמשקיעים שאנו מלווים לבחור את המוצר הנכון ביותר עבורם ובכך להזניק את שיעור התשואה נטו לאחר הוצאות. כאשר במקביל אנו דואגים להחזרי מס של אלפי שקלים ללקוחות רבים נוספים.

פעמים רבות נישומים ניגשים לבצע החזר מס בעצמם ומתברר שהם חייבים במס. במקרה זה לא תוכלו לחזור בכם ולטעון שאתם לא רוצים כעת החזר מס, אלא תאלצו לשלם את חבות המס שנוצרה לכם בשנת מס מסוימת. לכן, חשוב מאוד להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות המומחים שלנו ולא באופן עצמאי.

35 מקרים נוספים אשר מזכים בהחזר מס הכנסה

הגעת עד לכאן? כנראה שזה בול בשבילך!
מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר
*המאמרים באתר 'הירשוביץ פתרונות' לא מפרטים את כל התנאים, הסייגים וההוראות החלים על המוצרים והשירותים נשואי המאמרים והם מוצגים באופן כללי בלבד, ובהתאם למידע שהתקבל מהגופים המוסדיים נכון למועד פרסום המאמר. אין להסתמך על המידע באתר בעת קבלת החלטה או ביצוע פעולה, מבלי לאמת את נכונות המידע מול נציג מורשה מטעם 'הירשוביץ פתרונות'.

ישר לאימייל

רק מה שמעניין אותך

בלי דואר זבל
לא נעביר את הכתובת שלך לאף אחד