החזר מס להורים לילדים הסובלים מלקות למידה

הורים לילדים הסובלים מלקות למידה? ייתכן מאוד שמגיע לכם הטבת מס בשווי 5,352 ₪ לשנה • המומחים שלנו יסייעו לך לקבל את ההטבה הזו רטרואקטיבית עבור 6 השנים האחרונות, בסכום מצטבר מוערך של כ- 32,000 שקל

אתם הורים לילדים עם עיכוב התפתחותי בשל לקות למידה חמורה? ייתכן שמגיע לכם עוד 2 נקודות זיכוי ממס הכנסה וגם החזר מס בשווי משמעותי.

שווי ההטבה (נכון לשנת 2022) הוא 5,352 ₪ לשנה ו-446 ₪ לחודש.

תושבי ישראל שיש להם, או לבני זוגם, ילד/ה עם עיכוב התפתחותי בשל לקות למידה חמורה והם הופנו על-ידי ועדת זכאות ואפיון/ועדת השמה לשירותי חינוך מיוחדים עם "סל אישי" זכאים לשתי נקודות זיכוי שנתיות ממס הכנסה, בהתאם לכללי הזכאות..

הזכאות חלה אם הילדים לומדים במסגרת של החינוך המיוחד או במסגרת רגילה עם "סל אישי" (הזכאות לא חלה כאשר הילדים לומדים עם סיוע במסגרת "סל מוסדי"). הזכאות תקפה עד לסיום לימודיהם.

הזכאות נקבעת משנת המס שבה הופנה הילד לשירותי חינוך מיוחדים ועד למעבר לחטיבה הבאה (בין הגן ליסודי, בין היסודי לחטיבת ביניים ובין חטיבת הביניים לתיכון), כל עוד קיימת הפניה של ועדת השמה/ועדת זכאות ואפיון.

הזיכוי ניתן על ההכנסה של אחד מההורים. הורים פרודים, שאינם מנהלים משק בית משותף, וילדם מקבל גמלת ילד נכה, זכאים שניהם לנקודות הזיכוי.

מחשבון החזר מס אונליין של 'הירשוביץ פתרונות'

על מנת להקל את תהליך בדיקת הזכאות להחזר מס הכנסה להורים לילדים הסובלים מלקות למידה, פיתחנו מחשבון ייעודי לבדיקת זכאות להחזר מס אונליין.

מחשבון בדיקת זכאות להחזר מס אונליין של 'הירשוביץ פתרונות' הוא קל לשימוש ואינו נדרש הקלדה ידנית של מידע, מלבד מענה על תשובות ב"כן" ו"לא", לצד בחירה באפשרות אחת מתוך רשימה.

שימו לב כי המחשבון נועד אך ורק למי שהכנסתו החייבת במס גבוהה מ- 96,000 שקל ברוטו בשנה (מעל 8,000 שקל ברוטו בחודש ממוצע). אם הכנסתכם נמוכה מסכום זה, או שאינכם משלמים מס הכנסה – אין סיבה למלא את השאלון מאחר ולא מגיע לכם החזר מס.

יצוין כי המחשבון אינו משקלל את כלל הפרמטרים המזכים בהחזר מס, אותם תוכלו לחשב באמצעות מומחה מיסוי לאחר שהבדיקה הראשונית של המחשבון תספק את האינדיקציה לכך שקיים בסיס לבחינת הזכאות המורחבת.

יכול להיות שמגיע לך כסף

כבר בדקת? אולי מגיע לך החזר מס?

החזר מס רטרואקטיבי להורים לילדים הסובלים מלקות למידה

הורים זכאים לקבל החזרי מס רטרואקטיביים עבור 6 השנים הקודמות לתאריך הבקשה (ובתנאי שהזכאות הייתה קיימת במהלך אותן שנים), בתוספת ריבית והצמדה כמקובל במס הכנסה.

המשמעות היא שאת הבקשות להחזר עבור שנת 2016 ניתן להגיש רק עד סוף 2022.

לקבלת ההחזר יש להגיש בקשה להחזר מס לרשות המסים.

בזכאות עבור שנים שקדמו ל-2020, יהיה צורך להציג "הודעה להורים על החלטת ועדת ההשמה/ועדת זכאות ואפיון" לגבי הפניית הילד לחינוך המיוחד, וזאת עד שרשות המסים תשלים את המהלך של קבלת המידע על השנים הקודמות ישירות ממשרד החינוך.

נקודות זיכוי מס הכנסה בשל ילד עם לקות למידה חמורה

תושבי ישראל זכאים לנקודות זיכוי ממס ההכנסה, שמפחיתות את גובה מס ההכנסה שעליהם לשלם. הזכות הבסיסית עומדת על 2.25 נקודות לכל תושב, כששווי נקודה, נכון ל-2022 הוא 223 ₪ לחודש, שהם 2,676 ₪ לשנה שלמה. אם יש לכם ילדים או שנישאתם, יתכן שמגיעות לכם עוד נקודות.

כך לדוגמה, אם ילדכם סובל מלקות למידה חמורה תהיו זכאים לתוספת של 2 נקודות זיכוי בשווי כולל של 5,352 ₪ לשנה ו-446 ₪ לחודש (נכון לשנת 2022).

שימו לב: מלבד נקודות זיכוי, קיימים זיכויים שונים ממס הכנסה, כגון זיכויים לתושבי הפריפריה או זיכויים עקב הפרשות פנסיוניות. תוכלו למצוא מידע על הזיכויים הנוספים במרכז המידע של 'הירשוביץ פתרונות'.

ניתן להיעזר בסימולטור לחישוב נקודות הזיכוי (בגין מצב משפחתי) וסימולטור לחישוב המס שינוכה על פיהן באתר רשות המסים.

נרשמים לרשימת התפוצה ונשארים מעודכנים

הצטרפו לעשרות אלפים שנהנים מתוכן מקצועי ואיכותי עם ערך אמיתי בהתאמה אישית

החזר מס הכנסה באמצעות 'הירשוביץ פתרונות'

אנו מאמינים שמגיע לכם ליהנות מהטוב ביותר בכל נושא כלכלי, ולכן צירפנו לשורותינו את מיטב המומחים בענייני המס, להם ניסיון רב במימוש זכויות שכירים ועצמאים ברשויות המס בישראל.

מחלקת מימוש הזכויות של 'הירשוביץ פתרונות' משלימה את שאר המחלקות ומספקת ללקוחות 'הירשוביץ פתרונות' מעטפת מלאה הכוללת את מיצוי הזכויות ברשויות המס לצד מיצוי הזכויות בחברות הביטוח ומיטוב ביצועי פוליסות החיסכון וההשקעה.

כמי שמלווים למעלה מ- 30,000 לקוחות מכל הסקטורים, החל מגופים וחברות גדולות ועד ללקוח הפרטי הקטן, אנו רואים בסוגיית המיסוי כקריטית להצלחתם הכלכלית של לקוחותינו. שילובם של מומחי מיסוי בחטיבה הפיננסית שלנו מסייעת לחוסכים ולמשקיעים שאנו מלווים לבחור את המוצר הנכון ביותר עבורם ובכך להזניק את שיעור התשואה נטו לאחר הוצאות. כאשר במקביל אנו דואגים להחזרי מס של אלפי שקלים ללקוחות רבים נוספים.

פעמים רבות נישומים ניגשים לבצע החזר מס בעצמם ומתברר שהם חייבים במס. במקרה זה לא תוכלו לחזור בכם ולטעון שאתם לא רוצים כעת החזר מס, אלא תאלצו לשלם את חבות המס שנוצרה לכם בשנת מס מסוימת. לכן, חשוב מאוד להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות המומחים שלנו ולא באופן עצמאי.

יכול להיות שמגיע לך כסף

כבר בדקת? אולי מגיע לך החזר מס?

35 מקרים המזכים בהחזר מס הכנסה

הגעת עד לכאן? כנראה שזה בול בשבילך!
מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר
*המאמרים באתר 'הירשוביץ פתרונות' לא מפרטים את כל התנאים, הסייגים וההוראות החלים על המוצרים והשירותים נשואי המאמרים והם מוצגים באופן כללי בלבד, ובהתאם למידע שהתקבל מהגופים המוסדיים נכון למועד פרסום המאמר. אין להסתמך על המידע באתר בעת קבלת החלטה או ביצוע פעולה, מבלי לאמת את נכונות המידע מול נציג מורשה מטעם 'הירשוביץ פתרונות'.

ישר לאימייל

רק מה שמעניין אותך

בלי דואר זבל
לא נעביר את הכתובת שלך לאף אחד