מענק עבודה – מס הכנסה שלילי

שכירים ועצמאים מגיל 23 ומעלה שיש להם ילדים או שגילם 55 ומעלה ללא ילדים ושהכנסתם תואמת את הקריטריונים הקובעים בחוק זכאים לקבל מענק עבודה המכונה גם "מס הכנסה שלילי"

מענק עבודה הינו תוספת הכנסה לבעלי הכנסות נמוכות. המענק מהווה כלי לתמרוץ השתתפות עובדים בשוק העבודה ולחיזוק מעמדם של העובדים ברמות השכר הנמוכות.

על מנת לקבל מענק עבודה עליכם לעמוד בכל שלושת התנאים הבאים:
1.א הכנסה חודשית ממוצעת מעבודה ו/או מעסק בין *2,130 ש"ח לבין 6,940 ש"ח.
ב. לגבי מי שהוא הורה יחיד הכנסתו הממוצעת כאמור בין *1,310 ש"ח לבין 11,812 ש"ח.
2. עליכם להיות בגיל 23 שנים והורים לילד אחד לפחות (שטרם מלאו לו 19 שנים) או שמלאו לכם 55 שנים גם ללא ילדים.
3. במועד כלשהו, מלבד דירת מגורים יחידה לא הייתה בבעלותכם זכות במקרקעין העולה על 50%.
*תקרות הסכומים מתייחסות למי שיש 3 ילדים לפחות.

ישנן שתי אפשרויות להגיש בקשה לקבלת המענק. הראשונה, לגשת לסניף/סוכנות הדואר הקרוב עם ת"ז והמחאה/אישור מהבנק, המעיד שחשבון הבנק מתנהל על שם מגיש הבקשה. האפשרות השנייה היא להגיש בקשה מקוונת באמצעות האזור האישי.

הזכאות למענק היא שנתית, ולכן כדי ליהנות מהמענק יש להגיש בכל שנה בקשה חדשה.

הבקשה לקבלת המענק היא אישית ואין שום אפשרות להגיש בקשה עבור אדם אחר.

הגשת הבקשה אינה כרוכה בתשלום, ואין צורך להיעזר בשירות בתשלום לסיוע בהגשת הבקשה.

בבדיקת הזכאות ייכללו גם ההכנסות מעבודה ו/או מעסק של בן/בת הזוג.

רוצה לדעת האם את/ה זכאי/ת לקבלת מענק עבודה? החל מחודש יולי בכל שנה, ניתן לבדוק את זכאותך לקבלת המענק עבור השנה הקודמת ואת סכום המענק.

תוכלו לבדוק אם אתם זכאים למענק עבודה ואת גובה המענק הצפוי באמצעות: סימולטור לחישוב זכאות. תוכלו גם לבדוק את זכאותכם למענק בשנתיים האחרונות על-פי נתוניכם האישיים (בדיקת הזכאות לשנת 2021 אפשרית החל מ- 05.07.2022).

נרשמים לרשימת התפוצה ונשארים מעודכנים

הצטרפו לעשרות אלפים שנהנים מתוכן מקצועי ואיכותי עם ערך אמיתי בהתאמה אישית

מחשבון החזר מס אונליין של 'הירשוביץ פתרונות'

אם אינכם זכאים למענק עבודה שלילי, ייתכן שהסיבה לכך היא שגובה השכר שלכם גבוה יותר.

במקרה כזה, מומלץ מאוד לבדוק האם מגיע לכם תשלום אחר מרשות המסים – החזר מס הכנסה ששילמתם באחת משש השנים האחרונות.

על מנת להקל את תהליך בדיקת הזכאות להחזר מס הכנסה, פיתחנו מחשבון ייעודי לבדיקת זכאות להחזר מס אונליין.

מחשבון בדיקת זכאות להחזר מס אונליין של 'הירשוביץ פתרונות' הוא קל לשימוש ואינו נדרש הקלדה ידנית של מידע, מלבד מענה על תשובות ב"כן" ו"לא", לצד בחירה באפשרות אחת מתוך רשימה.

שימו לב כי המחשבון נועד אך ורק למי שהכנסתו החייבת במס גבוהה מ- 96,000 שקל ברוטו בשנה (מעל 8,000 שקל ברוטו בחודש ממוצע). אם הכנסתכם נמוכה מסכום זה, או שאינכם משלמים מס הכנסה – אין סיבה למלא את השאלון מאחר ולא מגיע לכם החזר מס.

יצוין כי המחשבון אינו משקלל את כלל הפרמטרים המזכים בהחזר מס, אותם תוכלו לחשב באמצעות מומחה מיסוי לאחר שהבדיקה הראשונית של המחשבון תספק את האינדיקציה לכך שקיים בסיס לבחינת הזכאות המורחבת.

יכול להיות שמגיע לך כסף

כבר בדקת? אולי מגיע לך החזר מס?

נקודות זיכוי מס הכנסה

תושבי ישראל זכאים לנקודות זיכוי ממס ההכנסה, שמפחיתות את גובה מס ההכנסה שעליהם לשלם. הזכות הבסיסית עומדת על 2.25 נקודות לכל תושב, כששווי נקודה, נכון ל-2022 הוא 223 ₪ לחודש, שהם 2,676 ₪ לשנה שלמה. אם יש לכם ילדים או שנישאתם, יתכן שמגיעות לכם עוד נקודות.

שימו לב: מלבד נקודות זיכוי, קיימים זיכויים שונים ממס הכנסה, כגון זיכויים לתושבי הפריפריה או זיכויים עקב הפרשות פנסיוניות. תוכלו למצוא מידע על הזיכויים הנוספים במרכז המידע של 'הירשוביץ פתרונות'.

ניתן להיעזר בסימולטור לחישוב נקודות הזיכוי (בגין מצב משפחתי) וסימולטור לחישוב המס שינוכה על פיהן באתר רשות המסים.

החזר מס הכנסה באמצעות 'הירשוביץ פתרונות'

אנו מאמינים שמגיע לכם ליהנות מהטוב ביותר בכל נושא כלכלי, ולכן צירפנו לשורותינו את מיטב המומחים בענייני המס, להם ניסיון רב במימוש זכויות שכירים ועצמאים ברשויות המס בישראל.

מחלקת מימוש הזכויות של 'הירשוביץ פתרונות' משלימה את שאר המחלקות ומספקת ללקוחות 'הירשוביץ פתרונות' מעטפת מלאה הכוללת את מיצוי הזכויות ברשויות המס לצד מיצוי הזכויות בחברות הביטוח ומיטוב ביצועי פוליסות החיסכון וההשקעה.

כמי שמלווים למעלה מ- 30,000 לקוחות מכל הסקטורים, החל מגופים וחברות גדולות ועד ללקוח הפרטי הקטן, אנו רואים בסוגיית המיסוי כקריטית להצלחתם הכלכלית של לקוחותינו. שילובם של מומחי מיסוי בחטיבה הפיננסית שלנו מסייעת לחוסכים ולמשקיעים שאנו מלווים לבחור את המוצר הנכון ביותר עבורם ובכך להזניק את שיעור התשואה נטו לאחר הוצאות. כאשר במקביל אנו דואגים להחזרי מס של אלפי שקלים ללקוחות רבים נוספים.

פעמים רבות נישומים ניגשים לבצע החזר מס בעצמם ומתברר שהם חייבים במס. במקרה זה לא תוכלו לחזור בכם ולטעון שאתם לא רוצים כעת החזר מס, אלא תאלצו לשלם את חבות המס שנוצרה לכם בשנת מס מסוימת. לכן, חשוב מאוד להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות המומחים שלנו ולא באופן עצמאי.

35 מקרים המזכים בהחזר מס הכנסה

 

יודגש כי 'הירשוביץ פתרונות' אינה מטפלת בבקשות לקבלת מענק עבודה המכונה גם מס הכנסה שלילי. המאמר נכתב על מנת לסיוע ללקוחותינו במימוש זכויתיהם. את הבקשה יש להגיש באופן עצמאי באתר רשות המסים.

הגעת עד לכאן? כנראה שזה בול בשבילך!
מלאו את הטופס לקבלת הצעת מחיר
*המאמרים באתר 'הירשוביץ פתרונות' לא מפרטים את כל התנאים, הסייגים וההוראות החלים על המוצרים והשירותים נשואי המאמרים והם מוצגים באופן כללי בלבד, ובהתאם למידע שהתקבל מהגופים המוסדיים נכון למועד פרסום המאמר. אין להסתמך על המידע באתר בעת קבלת החלטה או ביצוע פעולה, מבלי לאמת את נכונות המידע מול נציג מורשה מטעם 'הירשוביץ פתרונות'.

ישר לאימייל

רק מה שמעניין אותך

בלי דואר זבל
לא נעביר את הכתובת שלך לאף אחד